שתף בפייסבוק
שתף בטוויטר
שתף בפינטרסט

עורך דין למשפט בינלאומי – מתי ולמה נצטרך את שירותיו?

בכל הנושא המשפטי אין מקום לטעויות. אנחנו לא רוצים לפעול מבלי שאנחנו מכירים היטב מה החוק אומר לגבי ההתנהלות התקינה ולגלות חלילה מאוחר מדי שמדובר בטעות שתעלה לנו ביוקר. לא חסרים סיפורים על אנשים שהסתבכו עם החוק וההסתבכות נעשית מורכבת יותר כאשר היא קשורה במשפט בינלאומי.
הגלובליזציה פתחה בפנינו הזדמנויות רבות לקיום קשרים עסקיים מעבר לים, אך כדי לייבא ולייצא, לסגור חוזים עם חברות בחו"ל ולהתנהל על פי מגבלות המכס, כדאי להתייעץ עם עו"ד למשפט בינ"ל הבקיא ובעל ניסיון בנושאים הללו וידע כיצד לכוון אתכם ולייצג אתכם בהליכים הנוגעים בתחום.
חשוב להבין שעבירות מס או מכס יכולות להגיע לקנסות כבדים ואפילו לאישום פלילי הכולל ריצוי מאסר בפועל. עורך דין לענייני משפט בינלאומי ידע לבחון עמנו את המדיניות הנכונה לעסק או לפעילות תחת הרגולטור, פיקוח על עסקאות והימנעות מעבירות.

מסגירת חוזים ועד מיסוי
נתחיל בעניין החוזים: כאשר אנו מקיימים קשרי מסחר עם עסקים בעולם חשוב מאוד שיהיה עורך דין שינסח עבורנו הסכם שיוכל להגן עלינו וישרת את האינטרסים שלנו ורק עורך דין בעל הכרות עם רגולציה וחוקים הרלבנטיים לאותה מדינת יעד יוכל לעשות זאת בדרך הנכונה. במידה ויש צורך גם בייצוג משפטי בחו"ל חשוב לפנות לעורך דין שפיזית יוכל לעשות זאת בין אם בהתנהלות מול רשויות המס בארץ ובחו"ל ובין בהתקשרויות עם שלטונות החוק באותה מדינה אליה אנחנו קשורים בהסכמי מסחר שונים. נטל המס משתנה ממדינה למדינה ועו"ד מומחה בנושא ידע כיצד לתכנן עמכם את המס בדרך האופטימאלית ובמקסום ההשקעות בחו"ל בין אם מדובר בהשקעות פיננסיות או הימנעות מתשלום מס כפול בארץ ובחו"ל. מי שהפעילות העסקית שלו קשורה בקידוחי גז או מסחר ימי, יוכל להסתייע גם בעו"ד זה בכל הקשור לפעילות של מסחר ימי בינלאומי, כניסת והוצאת סחורה בנמלים ועוד.

חוקי המכס והיכרות מעמיקה עמם קריטית להתנהלות העסקית וחשוב לדווח על הון ויצאו של פריטים או יבוא שאינו לשימוש פרטי. חשוב לדעת שיש שני סוגים עיקריים של עבירות מס: עבירה מנהלתית שבוצעה ללא כוונת זדון לעומת עבירה שבוצעה בכוונה תחילה ולהימנע מהתנהלות שעוברת על התקנות, להשיג מראש את המסמכים הנדרשים לפעילות המסחר ולבחון גם אילו הטבות ניתן לקבל כמו פטורים חלקיים ממכס וכדומה בהתאם למידת הזכאות.
רוב האנשים שאינם עוסקים בתחום המשפט הבינלאומי אינם בעלי הידע הנדרש בנוגע לזכאות או חובות ונהלים במערכת המשפט של אותה מדינה עמה הם נדרשים להיות מעורבים בתהליך משפטי וחוסר הידע עשוי להוביל לשרשרת של טעויות ולגרום נזק רב.

ומה עם הסגרה ועבירות מחשוב?
הסכמי הסגרה אף הם עניין מורכב מאוד  כאשר חשוב לדעת באילו תנאים ניתן לבצע הסגרה לצורך משפט או ריצוי העונש ובאילו מצבים ישראלים בחו"ל יכולים לרצות את עונשם בארץ ולא באותה מדינה בה הם נשפטים וכדומה. בשנים האחרונות עלו למודעות גם נושא עבירות המחשוב והסייבר שהינם בעלי היבטים משפטיים בינלאומיים וחשוב להיעזר בעורך דין בהקשר זה של חשד בעבירה המבוצעת בעזרת מחשב או כנגד מערכת המחשוב עצמה כמו שליחת וירוסים, רוגלות, הדלפת מידע רגיש, תוכנות כופר ועוד.

אין ספק שפעילות עסקית חובקת עולם לרבות פתיחת חברה בחו"ל או אפילו סניף בחו"ל, עמידה מול הסכמי הסגרה או הסתבכות עם החוק במדינה זרה במסגרת מסחר או אפילו חופשה מעבר לים מחייבת הכרות וראייה גלובלית באוריינטציה משפטית ולכן, עו"ד משפט בינ"ל הוא הכתובת הנכונה עבורכם.

 

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

רוצים לקרוא עוד?

מידע כללי

עו"ד מיסים – ליווי שכל עסק צריך

ניהול עסק הוא משימה מורכבת ודורש השקעה רבה. אסטרטגיה, שיווק, פרסום, ניהול תקציב, תזרים מזומנים ויש כמובן את הנושא המיסוי שנחשב למורכב ומסובך במיוחד במיוחד

קרא עוד »